Urodził się w Marsylii w roku 1971. W młodości uczęszczał do Conservatoire Supérieur w Genewie; jego wielkim sukcesem w pierwszych latach kariery była również pierwsza nagroda w konkursie dyrygenckim w Operze w Zurychu przyznana przez jury jednomyślnie webscarab 다운로드.
Wkrótce artysta został mianowany asystentem dyrygenta w Opéra National de Paris, następnie pracował u boku Sir Simona Rattla na Festiwalu w Glyndebourne Windows 10 installfile.
W 1999 zadebiutował w Genewie w Zemście nietoperza. W latach 2000 – 2004 był asystentem dyrygenta i drugim chórmistrzem w Opéra National de Paris Autocad Resup. Regularnie współpracuje z Festiwalem w Glyndebourne, Festival d’Orange, Teatro Real w Madrycie, Grand Théâtre w Genewie i La Monnaie w Brukseli 한게임 테트리스.
Yannis Pouspourikas jest ceniony nie tylko w świecie operowym, ale także w repertuarze symfonicznym. Regularnie prowadzi jako dyrygent gościnny wiele znaczących orkiestr: Orchestre de la Suisse Romande, Orchestre de Monte-Carlo, Orchestre Philharmonique de Strasbourg, Orchestre National de Lorraine, Orchestre de Picardie, Dublin Radio Orchestre, Orchestre de Chambre de Genève Madrid Symphony Orchestra (Teatro Real) 수세 리눅스. Pod jego batutą występowali ostatnio wybitni soliści m.in. Anne Gastinel, Laurent Korcia i Xavier Phillips.
W 2004 przyjął stanowisko dyrygenta-rezydenta w Orchestre National de Lyon, a w 2005 został mianowany na cztery sezony dyrygentem Orchestre Symphonique de Mulhouse.
W 2008 roku Yannis Pouspourikas rozpoczął współpracę z Operą Flamandzką, w której dyryguje różnorodnym repertuarem obejmującym takie tytuły jak: Peter Grimes, Samson i Dalila, Kandyd, Herodiada czy Mahagonny. Od kiedy zastąpił nagle we wrześniu 2010 roku Jesusa Lopeza-Cobosa przygotowującego w Opéra National de Paris Opowieści Hofmanna, artysta dyryguje również regularnie w tym paryskim teatrze, m.in. operą Le Loup Henri Dutilleux. Pierwsze nagranie Yannisa Pouspourikasa – Harsanyi/Saint-Saëns zarejestrowane z Orchestre de la Suisse Romande było wielkim sukcesem.
Jego przyszłe projekty to: Carmen i Czarodziejski flet (Opera Flamandzka), Święto wiosny/Ognisty ptak z Ballet Bejart Lausanne (Bodensee Festival), Symfonia faustowska Liszta, I koncert fortepianowy Rachmaninowa (Staatstheater Braunschweig). Wkrótce ukaże się również nagranie opery l’Intruse Dirka d’Ase (do libretta M. Maeterlincka).