Pochodzi z Izraela. Lekcje fortepianu zaczął pobierać w wieku sześciu lat. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród pianistycznych. Odkrywszy zamiłowanie do opery i repertuaru symfonicznego, postanowił poświęcić się dyrygowaniu i w krótkim czasie zyskał uznanie jako dyrygent 스토커 클리어 스카이.
W latach 2008-2010 był kapelmistrzem w teatrze miejskim w Augsburgu, w którym zrealizował liczne produkcje operowe i baletowe, w tym „Czarodziejski flet” Mozarta, „Historię żołnierza” Strawińskiego, „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego, „Orfeusza w piekle” Offenbacha, „Krainę uśmiechu” Lehára, „Cara i cieślę” Lorzinga, a także koncerty symfoniczne i edukacyjne Download the Windows 8.1 language pack.
W sezonie 2011-2012 Bar był asystentem muzycznym w drezdeńskiej Semperoper. Pod jego dyrekcją koncertowało wiele orkiestr, prowadził m.in Chrome Pool. orkiestra Opery Szczecińskiej w Leipzig Gewandhaus.
W latach 2010-2011 kierował orkiestrą Südwestfalen Philharmonic i realizował serię koncertów kameralnych z Polską Filharmonią Kameralną oraz koncertów familijnych w Alte Oper we Frankfurcie Download the volume of Detective Conan Eavesdropping.
Sezon 2012-2013 to dla Adiego Bara debiut w Mannheim Nationaltheater z operą „Czarodziejski flet” Mozarta, który zapoczątkował lawinę koncertów, m.in High definition download of Zootopia. w Polskiej Filharmonii Kameralnej czy Berlińskiej Filharmonii Kameralnej i występów gościnnych, np. na sopockim Festiwalu Operowym.
W latach 2013-2014 prowadził koncerty operowe z Orchestra Sinfonica di Lecce i Orchestra Filarmonia Veneta i pełnił funkcję dyrektora artystycznego przy produkcji opery „Lustige Witwe” Lehára w Operze Kameralnej we Frankfurcie.
W sezonie 2014-2015 Adi Bar dyrygował orkiestrą w Pfalztheater w Kaiserslautern i innymi orkiestrami, w tym orkiestrą Teatru Narodowego w Konstancji w Rumunii. Prowadził również koncerty galowe i spektakle operowe: „Nabucco” Verdiego i „Carmen” Bizeta w Opera Classica Europa.
W latach 2015-2016 artysta pracował nad operą „Czarna maska” Krzysztofa Pendereckiego wystawianą w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie i w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Dyrygował koncertami Orchestra Filarmonica Banatul w salach Filharmonii Berlińskiej i Leipzig Gewandhaus; wziął również udział w produkcjach oper: „Tosca” Pucciniego z Teatrem Narodowym w Konstancji i „Cavalleria Rusticana” Mascagniego i „Pajace” Leoncavalla z Orkiestrą Filharmonii Praskiej.
Od 2017 roku Adi Bar jest dyrygentem i asystentem dyrektora artystycznego Opery Poznańskiej. W sezonie 2016-2017 współpracował z Konzerthaus Orchestra Berlin jako asystent dyrygenta Ivána Fischera. Dyrygował Budapesztańską Orkiestrą Symfoniczną MAV, Thüringen Philharmonie Gotha i Anima Musicae Orchestra; zrealizował „Otella” i „Traviatę” Verdiego.
W sezonie 2017-2018 Adiego Bara można zobaczyć w takich produkcjach, jak m.in.: „Rigoletto” Verdiego w Operze Poznańskiej, „Don Carlo” w Operze Romana Craiova, Gala Richarda Wagnera z orkiestrą Thüringen Philharmonic Orchestra w Kloster Eberbach, „Kopciuszek” Prokofiewa, „Carmen” Bizeta i „Madame Butterfly” Pucciniego.